Haber

Kahramanmaraş’ta 36 saat sonra enkazdan çıkarılan adam yaşadıklarını anlattı

6 Ocak’ta meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde meydana gelen deprem büyük hasara yol açtı.

Depremden 36 saat sonra hayatta kalan Elbistanlı depremzede de o anları anlattı.

Uyurken depreme yakalandığını belirten 31 yaşındaki Gökhan Kara, şunları söyledi: “O gün iki depreme yakalandım. Elbistan’da gece meydana gelen depremde sadece 3 ev yıkıldı. Öğlen meydana gelen depremde uyuyordum. Birden binanın yıkıldığına şahit oldum. Ayaklarım yerin altında kaldı.” beton levhalar. 36 saat sonra enkazdan çıktım. Dışarıdan sesler geliyor. Zor anladım”söz konusu.

“Depremden sonra bizi deprem bölgesinde sahipsiz bırakmadılar”

Depremin ardından devletin onları sahipsiz bırakmadığını belirten Kara, şöyle konuştu: “Depremden sonra bizi deprem bölgesinde başıboş bırakmadılar. Depreme ve depremden sonra hızlı müdahale ettik. Yardım geldi, gönüllüler geldi, yardım tırları hızla ulaştırıldı. Şu an bir sıkıntımız yok. Özellikle Selçuk Bayraktar’a teşekkür etmek istiyorum. Bölgesine bin konut sözü verdi. Allah böyle vatanını milletini seven insanlardan razı olsun.”dedi.

“Yaşamak için kalorifer peteğinden su içtim”

Depremzede Kara, enkaz altında kaldıktan sonra patlayan kalorifer peteğinden akan suyu içtiğini belirtti. “36 saat hiçbir şey yemedim. Böyle bir ihtimal yoktu. Deprem olduğunda evimin yatak odasındaydım. Hayatta kalabilmek için kalorifer peteğinden su içtim. Petek patladı, su ihtiyacımı oradan karşılayabildim. Havaların soğuk olmasını tercih ederim. Allah bana da yardım etti. Yorgan ve battaniye vardı. Onlarla başardım. Alanım dardı. Ölmekten hiç korkmadım. Müslüman ölümden korkmaz. Mevt bize borçtur. Bugün ve yarın bu borcu ödeyeceğim. Ölmekten korkmuyordum ama çıkacağıma inanıyordum.”şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu