Yaşam

Tarot Kartları ve Anlamları Nelerdir? Major ve Minor Arcana Desteleriyle Büyülü Bir Dünyaya Girmek

Spiritüel şeylerle birazcık bile ilgileniyorsanız, muhtemelen tarot kartlarını alıp açılmak istemişsinizdir. Ağır enerjinizi, güçlü görüşünüzü ve altıncı hissinizi yönlendirmek istediğiniz tarot kartlarına açılmadan önce, onlarla tanışmanız gerekiyor. Size farklı bir dünyanın kapılarını aralayacak olan bu kehanet aletleri 22 majör ve 56 minör gerine olmak üzere 78 karttan oluşmaktadır. Peki tarot kartları ne anlama geliyor? Hangi tarot kartı neyi anlatıyor?

Enerjik tarot kartlarını birlikte çalışıyoruz.

Manevi olaylara ilgi duyanların her aklında yer edinen tarot destesinin kökeni Orta ve Uzak Asya’ya dayanmaktadır.

Büyük arkana destesi, 14. yüzyılda İtalya’da tanıtılan kart destesine, o tarih itibariyle Trionfi oyunu adı altında eklendi. Tarot kelimesinin kökeninin İtalyanca’dan ‘tarocchi’, Fransızca’dan ‘taraux’ ve Arapça’dan ‘tarh’ yani çıkarmak, koymak, bırakmak anlamına gelen 1500’lü yıllara dayandığı düşünülmektedir.

Tarot 78 karttan oluşur. Bu kartların 22 tanesi major gerine yani major gerine denilen desteye aittir. Peki büyük dinlenme nedir?

Tarot kartlarını elinize aldığınızda Roma rakamlarıyla numaralandırılmış kartlar majör, yani majör gerine kartlarıdır. Major, hayatınızın önemli olaylarını anlayabileceğiniz, temel yazışma niteliğindeki kartlardan oluşur. Tarot kartları esas alınarak oynanması amacıyla yapılan bu kartlar, zamanla manevi destek amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde kehanet ve falcılık amacıyla ortaya çıkarılmıştır. 0 numaralı Joker kartı ile başlar ve Dünya kartı ile biter.

Minör gerine serisi toplam 56 karttan oluşmaktadır. Asalar, Tılsımlar, Kılıçlar ve Kupalara ayrılmıştır.

Minör gerine serisi 56 karttan oluşmaktadır. Bu serideki kartlar, hayatınızdaki günlük olayları anlamlandırmanıza yardımcı olur.

Tarot Kartı Mana: Büyük Gerine Serisi Kartlar

 • Mecnun (Joker): Joker kartı, serinin ilk kartıdır ve yeni başlangıçları simgelemektedir. Joker yeni bir başlangıç ​​yapmak için yola çıkar ve ihtiyacı olan her şey çantasındadır. Yanındaki köpek simgesi, onu düşmekten kurtarmaya yardımcı olacak bir uyarı unsurudur. Yeni başlangıçları ve fırsatları karakterize eden karttır.

 • Sihirbaz: Büyücü kartı, irade ve dilekle sakinleşen erkek gücünü temsil eder. Özgürlük, yaratıcılık, beceri, özgüven ve ustalık gösterir. Gösterişli bir iş, aşk hayatı ya da yeni bir iş olarak yorulabilir.

 • Aziz: Cinselliği, gizemi ve genel yüksek gücü gösterir. Bilgeliği, öğrenmeyi, saflığı, sabırsızlığı, öğretmeyi ve erdemi gösterir. Karar vermeden önce süre verilmesi gerektiğini söylüyor.

 • İmparatoriçe: Bolluk ve merhamet sembolleri. Annelik, kadınlık ve doğurganlığın bir işaretidir. Romantizm, sanat ve diğer konularda yaratıcılığı sembolize eder. Gerçekleşmesini istediğiniz dilekleriniz için sabırlı olmanız gerektiğini vurgular.

 • İmparator: İmparator güveni, zenginliği, istikrarı, baba figürünü, erkek kardeşi, kocayı, başarılı gücü ve liderliği temsil eder. Cesur ve buyurgan olmayı gösterir. Bire bir saldırganlık içerir. Liderlik gösterir.

 • Aziz: Aziz, pahalının klasik sembolizmidir. Din veya maneviyatla ilişkilidir. Bu anlam itibariyle onların topluma uyma, sosyal onay, bağışlayıcılık, şefkat ve ilhama olan ihtiyaçlarını gösterir.

 • Aşıklar: Aşkı, romantizmi, bağı, çekiciliği ve mükemmel uyumu sembolize eder. Aşkın, uyumun, güvenin ve romantizmin başlangıcını gösterir. Yaşayacaklarınızdan kaçmadan önce düşünmenizi veya hızlı karar vermenizi teşvik eder.

 • Araba: Zor kazanılan başarıları gösterir. Kararlı bir yolculuktan, hızlı kararlardan, intikam duygusundan bahsediyor. Sadece o sırada sakin bir durumun harekete geçeceği motivasyonunu gösterir.

 • Adalet: Soğuk ve nesnel dengeyi anlatır. Karma gerçeğini önlerine koyar. Doğruluk, uyum, istikrar, eşitlik, erdem, onur gibi öğütleri simgeler. Fiziksel, sosyal, ruhsal ve duygusal yaşamı yeniden dengelemek için bir fırsat olduğunu gösterir.

 • Münzevi: İç gözlem, analiz ve kendini yansıtma ile ilgilidir. Sosyalleşme ve eylemden kaçınılması gerektiğini söylüyor. Barıştan ve yalnızlıktan bahsediyor. Sabır, öğüt alma ve geri çekilme gösterir. Yalnız kalma beklentisinin girildiği bir dönemdir.

 • Kader Çarkı: Beklenmedik olaylara ve yaşanacak gelişmelere işaret eder. Beklenmedik bir olaya, düşmeye veya şanslı bir duruma işaret eder. Her şey yolunda ve dünya seninle. Ancak her an her şey değişebilir.

 • Kuvvet: Güç ve cesareti sembolize eder. Korkmayan bir kadının temsilidir. Ölümsüz, inatçı ve kararlı bir duruş sergiliyor. Kararlı eylemin harekete geçtiğini söylüyor. İçsel güce değer verilmesi gerektiğini söylüyor.

 • Asılmış Adam: Deneme, yanılma, başarısızlık, fedakarlık demektir. Askıya alınacak, değiştirilecek, tersine çevrilecek, feda edilecek olayları gösterir. Direnmeyi bırakıp zamanın peşinden git diyor.

 • Ölüm: Büyük bir dönüşüme ve yeni başlangıçlara işaret eder. Yenilikler, değişimler, dönüşümler, kayıplar iyi ya da kötü pek çok haberin habercisidir. Kadere ve acıya kucak açmayı söylüyor.

 • Denge: Uyum, barış ve sabır ihtiyacını anlatır. Yeterli etki ve güveni sembolize eder. Davranışı yumuşatmak için bir uyarı görevi görür. Uzlaşmayı varsayar. Bu sıkı çalışmanın bir işaretidir.

 • Şeytan: Açgözlülük, bağımlılık, ayartma ve depresyon özelliklerine sahiptir. Beklenmedik başarısızlık, tartışma, şiddet, felaket veya garip deneyimleri tahmin eder. Kısıtlı değil, tutkulu ve hırslı olunması konusunda uyarır.

 • Kule: Yeni bir dinamik yaratmayı temsil eder. Eski fikirlerin çöktüğünü ve ani ve büyük bir değişim olacağını söylüyor. Kaosun ve zorluğun hakim olacağı bir durumu anlatır. Geçmişin tozlu sayfalarını geride bırakmaya, para kaybına veya kısa süreli tatmine işaret eder.

 • Yıldız: Geleceğin vizyonunu ve manevi içgörüyü temsil eder. Umut, inanç, ilham, iyimserlik, manevi sevgi, istikrar ve zevki gösterir. Size zorlukların aşıldığını ve bundan sonra olacaklara hazır olduğunuzu söyler. Sakinliğin ve pozitifliğin gerekliliğini vurgular.

 • Ay: Size ilk izlenimlerinize güvenmemeniz gerektiğini ve bir şeylerin ters gidebileceğini söyler. Yaygara, aldatma, hayal kırıklığı, tehlike ve ikili ilgiyi gösterir. Zihinsel veya duygusal denemelerden geçtiğiniz söyleniyor. Bilinçaltınızdaki sesleri dinlemenizi söyler.

 • Güneş: Pozitif enerji gösterir. Memnuniyeti, başarıyı ve sevinci anlatır. Güneşin gücünü ve spot ışıklarını üzerinizde hissedeceğinizi söyler. Her şey devreye girecek.

 • Mahkeme: Kendimizi ve eylemlerimizi gösterdiğimiz ve değerlendirdiğimiz durumları ifade eder. Şu anda nerede ve nasıl olduğumuza bakıyor. Net ve objektif bir bakış açısı vermek istiyor. Kendi gücünüzle değerlendirmenizi ister. Zihinsel, fiziksel ve duygusal olarak kendini geliştirmeyi temsil eder. Kişisel uyanış dönemini gösterir.

 • Dünya: Başarılı bir sonuca ulaşmanın bir temsilidir. Yolculuğun tamamlandığını söylüyor. Başarı, onur, sonuç, zafer ve sonsuz yaşam, mükemmellik, tanınma temsillerini sembolize eder. Sonuç ne olursa olsun, doğru gidecek bir durumdur.

Minör gerine serisinin her serisinde toplam 14 kart bulunur.

Minör gerine serisinde toplam 16 saray kartı ve 40 takım kartı bulunmaktadır. Kartlar büyük sırlar ve küçük sırlar olarak ikiye ayrılır. Tarot kartlarının gizemli ve mitolojik görüntüleri, fotoğrafları, sayıları ve dizileri eski inançları ve sembolleri temsil eder.

Tarot Minör Arka Asa (Asa) Kartları: Ateş Elementinin Sembolleri!

Tarot değnek kartları ateş elementini taşır. Toplamda 14 asa kartı vardır. Aslan, Koç ve Yay burçlarını temsil eder. Bir iskambil destesindeki ‘uçan’ kartların temsilidir. Asa kartları toplulukları temsil eder. Ateş ve güç ile en yakından ilgili gruplardır. Asa kartı ilhamı, hırsı, rekabeti ve güç arzusunu temsil eder. Genel olarak çalışma çabalarını gösterirler. Ancak aşk ve romantizm söz konusu olduğunda çaba gösterilmesi gerektiğini söylüyorlar. Asa kartlarını geriye doğru okumak, gücün tersi olarak değerlendirilir. Sonlandırma ve sürücü içerir. İllüzyonları, yön eksikliğini, tembelliği veya anlamsızlığı sembolize eder.

 • Asaların Egemenliği kartının anlamı: İlham alma zamanının geldiğini söylüyor. Risk almayı, yol göstermeyi ve bir sıçrayış ve sıçrama dönemini işaret eder. Heyecanlı, cesur ve dramatik adımlar atılabilir. Uygulanabilir bir karttır.

 • Asalar Kraliçesi kartının anlamı: Çekici, samimi, neşeli, enerjik ve özgüvenli olmayı gösterir. Durumları olumlu yönden ele alır. Başarıya olan inancı sonsuzdur ama kibri neredeyse yok gibidir. Kendine inanmak ve güç dolu olmak istiyor.

 • Asa Şövalyesi kartının anlamı : Yüzeysel bir büyülenme, kendini beğenmişlik, aptallığın küstahlığı, huzursuz maceracılık durumunu gösterir. Yeni adımlar atmaktan asla korkmayan ama tüm kalbini tutkusundan alan birini sembolize eder. Gücün yararlı olup olmadığı dikkate alınmalıdır. Adım sonunda verilecek cevabın dengeyi sağlayıp sağlamadığına bakılmalıdır.

 • Asalar Prensi kartının anlamı: Hevesli, kendine güvenen ve yaratıcı birini gösterir. Yeni bir açık alanın açılacağının ve yeteneklerinizi geliştirmenize olanak sağlayacağının bir göstergesidir. İlham vermek, şans bulmak ve kendini ifade etmek için yeni bir yaklaşım bulmak üzere.

 • On of Wands kartının anlamı: Uzatma, fazla çalışma, baskı, yük ve çaba anlamlarını taşır. Kendinizi çok fazla zorladığınızı ve üzerinizdeki yüklerden kurtulmanız gerektiğini söyler. Bazı sorumlulukları paylaşmak zorundasınız.

 • Nine of Wands kartının anlamı: Azim, dayanıklılık, kırılganlık, direnç anlamına gelir. Fiziksel veya zihinsel olarak gelebilecek bir kaybı gösterebilir.

 • Asaların Sekizlisi kartının anlamı: İrtibat, seyahat, hız gibi temsilleri vardır. Hamlelerinizi hızlı yaptığınız sürece sizin için her şey yolunda gitmeye devam edecektir. Bazı iyi haberler size ulaşma yolunda. Haberler alt metinlerde gizlendiği için uyanık olmak gerekiyor. Açık olmaktan ve harekete geçtiğinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

 • Yedi Değnek kartının anlamı: Savunma, meydan okuma, saldırganlık, kınama ve cüretkarlık anlamına gelir. Bazı çatışmalar anlam taşısa da, bazıları sadece beladır. Uğruna savaştığınız amaca hizmet edip etmeyeceği konusunda dahili bir tartışmanız olmalıdır. Güç akışını yönlendirmede son derece değerli bir karttır.

 • Altı Asa kartı anlamı : Zaferi, hayranlığı ve gururu anlatır. Aklınızdaki hedefin ulaşılabilir olduğunu söyler. Bir süredir beklediğiniz tanınırlığı kazanmanızın zamanı geldi. Hak ettiğiniz tüm beğenileri, onurları ve ödülleri almayı vaat ediyor.

 • Beş Asa kartının anlamı: Zorlukları, çatışmaları, rekabetleri, sürtüşmeleri, kavgaları ve zahmetleri gösterir. Sanki hiçbir şey gerçek akışta gitmiyor ve alt üst oluyor. İstekleriniz doğrultusunda eylemlerinizde daha sabırlı ve kararlı olmanız gerektiğini anlatır.

 • Değnek Dörtlüsü kartının anlamı : Kutlama, özgürlük ve heyecanı gösterir. Refahın elde edildiğini ve heyecan verici katılımın başladığını söylüyor. Beklenmedik bir sürprizi temsil edebilir. Ayrıca, kişisel gelişimin yeni bir aşamasına, duygusal, fiziksel veya zihinsel bağların kopmasına da işaret edebilir.

 • Değnek Üçlüsü kartının anlamı: Vizyonu temsil eder. Vizyon ve perspektif kazanımı demektir. Ama geri adım atılmalı ve yeniden gözden geçirilmelidir. İlerleme eksikliğini ve geri çekilme duygularını temsil eder. Görmezliğin getirdiği koşullardan doğan mutsuzluğu sembolize eder.

 • Asa çifti kartının anlamı: Güç, cüret ve özgünlük gösterir. Bireysel kalp ve büyüklük. Bireye mükemmel olma cesaretini sunar. Yine, gücün kaynağının ilahi ve kanalize olduğunu hatırlamalısınız. Güç sarhoşluğunun kötü niyet temelinde ilerlememesi gerektiği konusunda uyarıyor. Ama güçlerini gerçek bir biçimde kullanma zamanının geldiğini söylüyor.

 • Asa Ası kartının anlamı: Coşku, cüret ve yaratıcı güçtür. Kendine güvenen bir gücü var. İsteklerin için risk alman gerektiğini söylüyor. Heyecanlandığınız yolda ilk adımı attıktan sonra her şey beklenmedik bir heyecanla gerçekleşecek.

Tarot Küçük Gerine Ödül Kartları: Su Elementinin Sembolleri!

Ödül kartları, tarotun en duygusal yönünü ortaya çıkarır. Kanser, Balık ve Akrep’i temsil eder. Yaratıcılık, romantizm, fantezi ve hayal gücü ile ilişkili bir dizi karttır. Bu kartlar o düşünceyi akılla değil yürekle vurdu. Verdikleri bilgiler bazen aşk hayatı hakkında bilgiler olurken bazen de duygusal içerikler barındırıyor. Kupa kartları bilinçaltının bir temsilidir. Savaşı değil, barışı temsil eden kartlardır. Bu set yavaş hareketi ve durgunluğu temsil eder.

 • Kupa Ası kartının anlamı: Derin duygular, sezgi, sevgi ve samimiyet demektir. Bu kartın özü aşktır ama romantik aşkla ilgili olmayabilir. Diğer insanlarla bağları güçlendirin. Bağışlama ya da affedilme zamanı. Barışı aramanın gerekliliğini vurgular.

 • Duo of Hearts kartının anlamı: Cinsel çekiciliği, gücü ve hoşluğu sembolize eder. Hayatınızdaki duyguları ve temasları aramanız gerekir. Uyum ve işbirlikçi çalışmanın bir işaretidir.

 • Kupa Üçlüsü kartının anlamı: Dostluk, coşku ve topluluk demektir. Arkadaşlıkla ilgili duyguları tanımlar. Sosyal çevrede kurulan ağları temsil eder. Son kutlamaları ve partileri sembolize eder.

 • Kupa Dörtlüsü kartının anlamı: Bir kayıtsızlık dönemini ifade eder. Kendinize odaklanmayı bırakıp dışa dönük olmaya başlamanızı söyler. Duygusal dengeyi yeniden kazanmalı ve kendiniz üzerinde düşünmelisiniz.

 • Kupa Beşlisi kartının anlamı: Pişmanlık ve yas sembolüdür. Para, mülk, bono, iş gibi maddi kayıpları temsil eder. Bu konularda insanları uyarmak için okumalarda çıkıyor. Kaybetme farkındalığınızı artırır.

 • Six of Hearts kartının anlamı : Şefkati, masumiyeti ve çocukluğu temsil eder. Kolay bir yeterlilik gösterir. Geçmişe çok fazla takılıp kaldığınızı gösterir. Son zamanlarda uğraştığınız konularda ailenizden destek alacağınıza delalettir.

 • Seven of Hearts kartının anlamı: Hüsnükuruntu, pratiklik, özensiz yaklaşım ve parçalanma anlamına gelir. Hayatınıza karşı çok katı bir yaklaşımınız varsa, onu gevşetmeniz gerekir.

 • Kupa Sekizlisi kartının anlamı: Yorgunluğu ve devam etme arzusunu temsil eder. Geçmişi bırakma zamanının geldiğini söylüyor. Yeni bir son geliyor ve kalıcı olduğuna inanılan hiçbir şey kalmayacak. Değişiklik kabul edilmelidir.

 • Nine of Hearts kartının anlamı: Memnuniyeti, yerine getirilmiş dilekleri ve şehvetli zevki sembolize eder. Her türlü hazzın peşinden koşmaya ve zevk almaya işaret eder.

 • On of Hearts kartının anlamı: Barışı, aileyi ve neşeyi temsil eder. Bir düşmanlığın sona erdiğini ve iç huzurun yeniden tesis edildiğini gösterir. Her şeyin uyum yakaladığı dönemdir.

 • Kupa Prensi kartının anlamı: Duygusal, samimi, sevgi dolu ve sezgisel olmayı gösterir. Duygularınızın gösterilmesine izin vermelisiniz. Romantik olmak ya da duygusal anlamlara takılmak her türlü hazza kapı aralamak demektir. Neşe hayatınıza girecek. İyi haberler yolunuza çıkacak.

 • Knight of Hearts kartının anlamı: Romantik, yaratıcı, duyarlı olmayı temsil eder. Kişi karamsar bir mizaca sahip olabilir. Değişim istikrar getirebilir, olası durumlar kontrol edilmelidir. Eksik güç size yeni atılımlara ihtiyaç olduğunu söyler. Kısıtlamayı kaldırmalıdır.

 • Kupa Kızı kartının anlamı: Şefkatli, sezgisel, psişik, ruhani ve sevgi dolu olmayı gösterir. Sezgisel duygularınızın doğru olduğunu ve fikirlerinize güvenmeniz gerektiğini gösterir.

 • Kupaların Efendisi kartının anlamı: Bilgelik, sakinlik, şefkat, hoşgörü ve diplomasi gibi fenomenlerin bir temsilidir. Size kriz zamanlarında sakin kalmanızı, güç yerine diplomasi kullanmanızı ve yardım için başkalarıyla bağlantı kurmanızı söyler. Farklı bakış açılarını kabul etmek gerekir.

Tarot Küçük Gerine Kılıç Kartları: Kılıç Elementinin Sembolleri!

Taortik minör girne kılıç destesi hava elementi ile ilişkilendirilir. İkizler, Kova ve Terazi’nin kartları olarak görülür. Kılıçlar, gücü, değişimi ve çatışmayı temsil eden bir grup karttır. Bir okumada çok fazla kılıç varsa, kartların size gösterdiği şey, sağlam ve kararlı bir tavır almanız ve hem dahili hem de harici olarak uğraştığınız sorunların yanı sıra sorunu çözmeniz gerektiğidir. Kılıç kartları tıpkı asalar gibi 14’tür.

 • Kılıç Ası kartının anlamı: Zihinsel gücü, adaleti, gerçeği, yeni fikirleri, planları, zaferi ve yiğitliği sembolize eder. Zorluklara haysiyet ve dürüstlükle yaklaşılması gerektiğini söylüyor. Aniden bir içgörü veya netlik anı olabilir. Dezavantajlar etik yollarla aşılmalıdır.

 • Kılıç Çifti kartının anlamı: Engellenen duygular, çıkmaz ve kaçınma duygularını gösterir. Yüzleşmek ve kabul etmek istemediğiniz bazı gerçekler var demektir. Kendinize ve başkalarına rahatsızlık verdiğinizi söyler.

 • Kılıç Üçlüsü kartının anlamı: Kalp kırıklığını, ihaneti ve yalnızlığı sembolize eder. Aldatılma, terk edilme, reddedilme ya da varlığın tersine çevrilmesi gibi durumlarda bir uyarıdır.

 • Kılıç Dörtlüsü kartının anlamı: Dinlenme, sessizlik ve hazırlık anlamına gelir. Size yavaşlamanızı söyler. Dinlenmenin değerini vurgular. Ara verme ihtiyacının bir işaretidir.

 • Beş Kılıç kartının anlamı: Kişisel çıkar, uyumsuzluk, saldırganlık, düşmanlık ve onursuzluğun bir temsilidir. Birini dar bir şekilde gözlemlemek yerine daha geniş ‘benlik’ duygusuna odaklanmanızı ister. Sevdiklerinizi kişisel benliğinize dahil etmeli ve onları yok saymamalısınız.

 • Altı Kılıç kartının anlamı: Seyahat veya toplanma anlamına gelir. Bulunduğunuz konumun kötü olabileceğini ama yolunuzun gerçek olduğunu anlatır. Güç, zamanın daha iyi olacağı anlamına gelir. Aynı zamanda değişime karşı geri adım attığınızı ve bir şeylerin eksik olduğunu hissettiğinizi gösterir.

 • Yedi Kılıç kartının anlamı: Kaçmak, örtük kalmak, onursuzluğun bir temsilidir. Sizin veya bir yakınınızın ‘yalnız kurt’ gibi davranmaya istekli olduğunu gösterir. Tek başına hareket etmeyi isteme halidir. Başkalarından ayrılmayı işaret eden karttır. Bağımsızlığı savunma arzusunun doğuşudur.

 • Kılıçların Sekizlisi kartının anlamı: Kısıtlama, karışıklık ve güçsüzlük demektir. Hareket özgürlüğünüzün olmadığı ve başka seçeneğiniz kalmadığı bir durumda olduğunuzu gösterir. İçinde bulunduğunuz şartların imkansız olduğu niyetiyle karşılaşabilirsiniz.

 • Dokuz Kılıç kartının anlamı: Endişe, suçluluk ve ıstırabı temsil eder. Büyük bir telaşla karşılaşabileceğiniz anlamına gelir. Kendi korkularınız ve şüpheleriniz tarafından ezileceğinizi ve eziyet çekeceğinizi söylüyor.

 • On Kılıç kartının anlamı: Dibe vurmayı ve kurban zihniyetini temsil eder. Yaşanan aksiliklerin ardından hayatın son yumruğunun da gelmekte olduğunu gösterir.

 • Kılıç Prensi kartının anlamı: Doğru, adil ve zeki olmakla ilgili. Kullanırken zihninizi tamamen özgürleştirmeye ve kalbinizi ortaya çıkarmaya vurgu yapar. Zihinsel faaliyetlerle ikilem ya da sorun olarak kalan bir durumdan nasıl çıkılacağını anlatır. Bu durumların kabul edilmesini ister.

 • Kılıç Şövalyesi kartının anlamı: Zorba, vicdanlı, duygusuz bir mantığa dayalı yargıları temsil eder. Keskin bir zihnin temsilidir ve otorite sabittir. Başkaları hakkındaki görüşlerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerektiğine işaret eder.

 • Kılıçların Kraliçesi kartının anlamı: Dürüstlüğü, zekayı ve deneyimi temsil eder. Dünyanın hem yeterliliğini hem de kötülüğünü eşit istikrar içinde kabul etmek gerektiğini söylüyor. Her durumda kolay analiz yeteneğini vurgular. Kişi kartın kendisine ait olmasını istiyor. Kendinizi kandırmaktan kaçınmanızı söyler.

 • Kılıçların Efendisi kartının anlamı: Entelektüel, analitik, adil ve etik olmanın gerçeklerini gösterir. Olumlu ve anlayışlı bir kişiliği ifade eder. İçgörüye dayalı olarak harekete geçmenizi, bağlantınızı geliştirmenizi ve adil bir şekilde yargılamanızı ister.

Tarot Küçük Gerine Tılsım Kartları: Toprak Elementi Sembolleri!

Küçük gerine serisinin sonunu tılsımlar alıyor. Toprak elementini temsil eden kart dizisi Boğa, Başak ve Oğlak burcunu simgeler. Talisman serisi, diğerlerinin ortasındaki en sert ve yavaş hareket eden durumları karakterize eder. Tüm elementlerin ve dizilerin ortasındaki en kararlı dizidir. Maddi konularda bilgiyi temsil ederler ve finansal başarıyı gösterirler. Tarotun en somut bilgi setidir. Tüm engellerin aşıldığını ve başarının sürdürüldüğünü ifade eder. Tarotta tüm serilerin asıl amacı ve yaşanan tüm zorluklar tılsımlara ulaşmaktır.

 • Tılsım Ası kartının anlamı: Refahı, maddi gücü, pratikliği ve inancı temsil eder. Bolluk ve güvenliğin yaklaştığına işaret eder. Farkında olmasanız da verimli bir döneme girdiğinizi anlatır. Hayatınıza pratiklik getirmeniz gereken bir aşamadır. Maddi zenginliğin tadını çıkarmalısın.

 • Talisman Duo kartının anlamı: Revel hokkabazlık ve esneklik anlamına gelir. Tüm taleplerinizin karşılanacağını belirtir. Pürüzleri tek tek yıkayacaksınız demektir. Kendine güvenmesen bile inanmak zorundasın.

 • Tılsım Üçlüsü kartının anlamı: Planlamayı, grup çalışmasını ve yetkinliği sembolize eder. Oburlarınızın hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmasına izin verirseniz başarıya ulaşacağınızı söylüyor. Her şeyi kendiniz yapmak zorunda olmadığınızı vurgular. Acele etme zamanı değil.

 • Tılsım Dörtlüsü kartının anlamı: Sahipliği, kontrolü ve bloke edilmiş değişimi temsil eder. Kontrol etme arzusunun, birinin iradesini diğerine dayatması haline geldiğini söylüyor. Kontrol seviyenizi dizginlemeniz gerektiğini vurgular.

 • Tılsım kartının beş anlamı: Sağlıksız, zor zamanlar ve reddedilme anlamına gelir. Zor bir dönemde olduğunuzu, fiziksel sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini ve sağlığınıza öncelik vermeniz gerektiğini söylüyor.

 • Altı Tılsım kartı anlamı: Kaynak, bilgi ve güce sahip olma durumunu gösteren karttır. Sahip olmak ya da olmamak çok uç durumlardır. Maddi olmayan şeylere karşı maddi kaynak elde etmenin ne demek olduğunu düşündürmek istiyor. Adaletin terazisi her an tersine dönebilir.

 • Tılsım Yedilisi kartının anlamı: Ödül ve yön değişikliği anlamına gelir. Bir zaman aşımını gösterir. Nihai bir anlamı yoktur. İçinde bulunduğunuz stratejiyi duraklatmanızı ister. İşten elde ettiklerinize değer verme ve üzerinde düşünme zamanı.

 • Tılsım kartının sekiz anlamı: Titizlik, bilgi ve detay anlamını taşır. Can sıkıntısı, çok fazla çalışma ve odaklanma gerektirdiği anlamına gelir. Tek bir odak noktası seçilerek bu yönde emin adımlar atılması ve aksaklıklardan ders çıkarılması gerektiğini söylüyor.

 • Dokuz Tılsım kartının anlamı: Disiplini, özgüveni ve arınmayı temsil eder. Hayattaki daha güzel şeylerin tadını çıkarmanın ve bolluğunuzu başkalarıyla paylaşmanın zamanının geldiğini söylüyor. Kart sahibinin özgüven sahibi olması gerektiğini vurgular.

 • On Tılsım kartının anlamı: Zenginlik ve kalıcılıktır. Finansal başarının bir göstergesidir. Zenginlik ve refah yayan bir karttır. Yapılan son girişimlerin başarılı olacağına işaret eder. Mevcut durumunuzu korumanızı ister.

 • Tılsımlar Prensi kartının anlamı : Pratik, güvenilir ve sadık olduğunu gösterir. Zengin olmak için bir fırsat olduğunu söylüyor. Hayallerinizi gerçekleştirmek için önünüze birçok fırsatın çıkacağını ancak hayallerinizle değil, sağduyu analizleriyle ilerlemeniz gerektiğini söylüyor.

 • Tılsım Şövalyesi kartının anlamı: Sürekli, kapsayıcı, tedbirli, gerçekçi ve çalışkan olmayı vurgular. Muazzam bir dayanıklılık ve özveri düzeyini temsil eder. Küçük detaylara inat ve takıntı gösterir. Bu koşulların hepsine sahipse kendisine ve çevreye verdiği zararı kontrol etmesi istenir.

 • Tılsım Kraliçesi kartının anlamı: Sürpriz, besleme, beceriklilik ve güvenilirlik anlamlarını taşır. Sıcak ve cömert bir kişiliği temsil eder. Başkalarıyla ilgilenmekten ve onları beslemekten zevk alırken, mantıklı ve pratiktir, herkesin memnuniyetini ve inancını sağlar. Kartı çeken kişiye bunun böyle olması gerektiğini söyler.

 • Tılsımların Egemeni kartının anlamı: Girişimci, usta, destekleyici, sağlam ve istikrarlı olmanın temsilidir. Kart, bireye hükümdarı taklit etmesini söyler. Başkalarına ve kendisine olan bağlılığını sürdürmeye kararlı olması gerektiğini vurgular. Yeni işletmelere takviye kuvvetlerin gelmesini istiyor.

Tarot Ruh ve Kişilik Kartları

Her bireyin uyumlu olduğu bir doğum kartı ve kişilik kartı vardır. Ruh kartınızı bulmak için doğum günü numaralarının toplanması gerekir. Örneğin: 15.02.1997 doğumlu biri için; 1+5+0+2+1+9+9+7= 34. Elde edilen sayının sayıları toplanır 3+4=7. Yani kart numaranız 7’dir.

Kişilik kartınızı bulmak için doğum günü numaralarınızı tekrar toplamanız gerekir. Yine bir örnek vermek gerekirse, 15.02.1997 doğum sonucu birisi için 34’tür. Kişilik kartınız 34 numaralı karttır.

Tarot kartına sahibinden başkası dokunabilir mi?

Tarot kartları hakkında ortalıkta dolaşan birçok bilgi var. Bunlardan biri de tarot kartlarına sahibinden başka kimsenin dokunmaması gerektiğidir. Tarot falı kullanılıyorsa karşı tarafın gücünü elde etmek için kartlara dokunulmamalı ve hissedilmemelidir çünkü bu durum tamamen güce dayalıdır. Bazı yorumcular bunu onaylarken, bazıları da kartlarının şer güçten etkilenmemesi için kartlarına dokunmayı tercih etmiyor. Bu, tarot sahibinin kartlarıyla olan bağına ve gücüne bağlı olarak kişiden kişiye değişir.

Tarot Kartlarının Gücü Nasıl Temizlenir?

Tarot destesinin tamamen güçle ilgili olduğu düşünüldüğünden, onu dolunay ışığı altında bırakmak bir temizleme tekniğidir. Aynı zamanda kartlardan da ücret alınması düşünülüyor.

Aynı şekilde, kartları güneşte bırakmak da güçlü bir temizleme sistemidir.

En sevdiğiniz tütsünüzü kartlarınızda gezdirmek de güç saflığı sağlar.

Size uygun olduğunu düşündüğünüz doğal taş kristalinizi tarot kartlarının üzerine koymanız gücünü netleştirecektir. Kuvars, Mavi Kalsit, Selenit, Siyah Turmalin, Labradorit ve Ametist güzelleştirici kristallerin ortasındadır.

Gücünüz tükenene kadar kartları karıştırmaya devam etmeniz aranızdaki bağı yeniden kurmanıza da yardımcı olacaktır.

Tarot Kartları Nerede ve Nasıl Saklanır?

Tarot kartları ipek kumaş veya kadife çantalarda saklanır. Kartların gücü temizlendikten sonra dış güçlerden korunmak için ipek veya kadife keselerde saklanması yanlış kabul edilir. Kesenin içine kendini savunma için güzelleştirici bir kristal yerleştirilebilir.

ihsaniye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler