Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için çalışmalarını sürdürüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde ve kentte depremzedeler için çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından Hatay’da ilk günden itibaren yaraları sarmak için canla başla çalıştıklarına dikkat çekti.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Hataylıları yalnız bırakmadıklarını vurgulayan Altay, “Depremin hemen ardından bölgeye en hızlı ulaşan ekiplerden biriyiz. Ön saflardayız. bölgeye en hızlı ulaşan ekiplerin başında geliyor.Alt yapı, lojistik, su işleri, barınma, mobil mutfak, haberleşme ve enerji temini gibi her türlü insani ihtiyacın karşılanmasında ön saflarda yer alıyoruz. Hatay.” sözünü kullandı.

“Teknolojik hizmetler deprem bölgesinde işimizi kolaylaştırdı”

Altay, Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’da hayatın normale dönmesi için yürüttükleri tüm çalışmalarda “Akıllı Şehir Uygulamaları”nın kritik rol oynadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Konya’da hayatı kolaylaştırmak için hizmete sunduğumuz tüm teknolojik hizmetler, deprem bölgesinde de işimizi kolaylaştırdı. Araç takip sistemleri, saha takip platformu, uydu internet hizmeti, dijital telsiz haberleşme sistemi, solar taşınabilir şarj istasyonu, iş takibi sistemleri, KOSKGİS, akustik dinleme, taşınabilir Su şebeke kontrol araçları ve güneş enerjisinden elektrik üretimi gibi bir çok uygulamamız sahada çalışmalarımızın en hızlı ve aktif şekilde yürütülmesine katkı sağlamıştır.Devletimiz çok büyük, hep olacağız. yaraları birlikte saralım inşallah.”

Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede verdiği hizmetlerin yanı sıra Konya’da depremzedelere yönelik farklı çalışmaların da yürütüldüğüne işaret eden Altay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konya’da ağırlanan depremzedeler, Konyakart ve belediye toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanabilirler. Konya Mobil Uygulaması ‘Keşfet’, deprem bölgesinden gelen misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve kurum, kuruluş, dernek, dernek, depremle ilgili koordineli bir şekilde faaliyet gösteren vakıflar ve vatandaşlar kentte ihtiyaç duyabilecekleri değerli noktalar eklenerek kullanıma açıldı.”

haber-iskenderun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu