Haber

İstanbul’da dolandırıcılığa operasyon

İstanbul’da baroya kayıtlı avukatların kimlik bilgilerini kullanarak aradıkları vatandaşları icra borcu olduğunu söyleyerek dolandırdıkları iddia edilen 23 zanlı tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Dolandırıcılık ve Dolandırıcılık Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, bazı zanlıların kendilerini avukat veya hukuk bürosu çalışanı olarak tanıtarak telefonla aradıkları vatandaşlara icra borçlarının olduğunu söylediği ve ödememeleri halinde haklarında icra takibi başlatılacaktır.

Şüphelilerin dolandırıcılık eylemlerinde baroya kayıtlı avukatların isim ve sicil numaralarını kullandıkları, müştekilerle hiç yüz yüze gelmeden telefonla görüştükleri ve bankalar aracılığıyla para akışını sağladıkları belirlendi.

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “işlemek amacıyla kurulmuş örgüte üye olmak” suçlarından yürütülen soruşturmada 25 zanlının yakalanması için 29 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. suç”, “nitelikli dolandırıcılık” ve “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak elde edilmesi veya yayılması”.

Operasyonda 23 şüpheli gözaltına alındı. Diğer zanlıların yakalanması için soruşturma sürüyor.

koprubasi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu