Haber

Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü Telefon Dolandırıcılığına Karşı Uyardı

Kütahya’nın Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü, son dönemde özellikle yaşlı ve emeklilere yönelik artan telefon dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı.

Sürekli olarak Gediz Belediyesi hoparlörü üzerinden vatandaşları uyaran İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, telefon dolandırıcılığı şikayetlerini artırdı. Polis, savcı veya devlet görevlisinin vatandaşlardan asla telefonla para talep etmeyeceği vurgulandı.

İlanlarda özellikle yaşlı vatandaşların kandırıldığı belirtilirken, “Arayanlar mağduru ismiyle anarak kimliğiniz ele geçirildi, kimliğiniz tutuklanan bir kişi üzerinden ele geçirildi, PKK/FETÖ terör örgütü mensupları hesaplarınızda kara para aklamakta, kara para aklamaktadır.” kimliğiniz kullanılarak geri çekiliyor, adınız kara para aklama suçuna karışıyor gibi görünüyor.Çeşitli yalanlarla vatandaşlarımızdan kimlik bilgilerini, hesap bilgilerini, hesap şifrelerini veya para göndermelerini istiyorlar.Hiçbir bilginizi bu kişilerle kesinlikle paylaşmayın. Para göndermeyin.”

Özellikle 60 yaş üstü bankada parası olan dolandırıcıların uyarılara rağmen vatandaşları tehdit, korkutma ve panikleyerek dolandırdıkları belirtilirken, bu durumun polis veya jandarma ekiplerine haber verilmesi gerektiği belirtildi. hiç vakit kaybetmeden. – KÜTAHYA

haber-merkez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu