Haber

Asgari Ücret Artışı İçin Enflasyon Koşulu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Temmuz ayında enflasyondaki düşüş eğilimi devam ederse asgari ücrette yeniden düzenlemeye gerek kalmayacak. Temmuz ayında yeniden değerlendireceğiz, o günün şartlarına bakacağız. Ama bugün böyle bir şey yok.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, AK Parti’nin TBMM’deki grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacağı iddialarına ilişkin Bakan Bilgin, ‘Ben hiçbir yerde böyle bir şeyden bahsetmedim. Taban fiyat bildiğiniz üzere 8 bin 500 lira olarak açıklandı. Enflasyon düşüyor. Enflasyondaki düşüş eğiliminin Temmuz ayında da devam etmesi halinde taban fiyatta tekrar düzenlemeye gerek kalmayacaktır. Temmuz ayında tekrar değerlendireceğiz, o günün şartlarına bakacağız. Ama bugün böyle bir şey yok” dedi.

Emeklilere düzenleme sorulduğunda: “Başardık”

Emekliler için yeni bir düzenleme olup olmayacağı sorusuna Bilgin, ‘Biz yaptık. Türkiye tarihinde ilk kez en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Bu tarihimizde ilk defa yapılan çok önemli bir düzenlemedir. 10 milyon kişi faydalanacak.

semdinli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu